Výlet za zvířátky leden 2018 – Experimentální zahrada Ratinka

V lednu jsme se vydali na výlet za zvířátky do Berouna do Experimentální zahrady Ratinka. Již na nádraží na nás čekalo opravdu veliké překvapení v podobě paní majitelky Káči Nepustilové a její husy Hugo. Nezvyklý doprovod se okamžitě (a pochopitelně!) stal atrakcí celého nádraží! Husím pochodem jsme pokračovali až k další zastávce, na které se naše skupina dále rozrostla o dva pejsky, kohoutka a slepičku. V tomto složení jsme dorazili až do cíle, kde nám Káča začala vyprávět o svých zvířátkách. Nejen, že jsme se dozvěděli hodně zajímavostí (například jak vlastně vypadá zespodu kopyto koně bez podkovy, jak na sebe reagují dva kohouti, jak se správně chovat v přítomnosti zvířat…), ale také jsme si vyslechli leckdy pohnuté příběhy zvířátek, které Káča zachránila. Všechny nás rozveselil zvědavý kozlík Fanoušek, který se rád nechal drbat a dětem hned prozkoumával tašky. Děti si kromě něj mohly pohladit i malé kůzle a králíčka.

Samozřejmě, že jednou z hlavních atrakcí byli koně, o kterých jsme se leccos dozvěděli. Děti pomohly očistit od slámy koně Askona, na kterém se pak také projely. Někteří odvážlivci si troufli i na lehnutí nebo otočení na jeho hřbetu. A zbyl čas i na pomazlení. Káča nám také ukázala několik triků s šikovnou klisničkou Polárkou.

Čas na zahradě Ratinka nám utekl jako voda. Chtěli bychom poděkovat za krásný program a doufáme, že se tam v letošním školním roce ještě jednou vrátíme!

« 1 z 6 »